칼마 ECG160-12
POA
출력
INFO
제품군
전동 지게차
제작사/모델
칼마 ECG160-12
제작년도
2024
사용시간
33 시간
국가
덴마크
마스쿠스 ID
5ED51B8C
세부정보
재고번호
3518
인양력
16000 kg
무게 중심거리
1200 mm
인양 높이
4000 mm
주행 높이
3695 mm
리프트 마스트
2중
포크 캐리지
인테그랄 사이드 쉬프트
포크 길이
2400 mm
운전실
폐쇄형 운전실
배터리 전압
120 볼트
배터리 용량
2170 Ah
기타 정보
Maskinlængde (mm): 5420
Maskinbredde (mm): 2540
Batteriudstyr: Aquamatic
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: USB port|Luftaffjedret sæde|Aircondition|Radio med højttalere|Bakkamera|A4 skriveplade|El-opvarmet sidespejle|12V/24V udtag