Combilift C6000FSL / DIESEL / DUPLEX – 4100MM / 1400MM FORKS
Favorite즐겨찾기
share공유
Save search검색 저장
출력
INFO
제품군
사이드로더
제작사/모델
제작년도
2019
사용시간
4428 시간
장비위치
27-225 Pawłów
국가
폴란드
마스쿠스 ID
254AFB00
가격
화폐 선택
가격
Does not include reclaimable VAT
세부정보
동력 형식
디젤
인양력
6000 kg
무게 중심거리
600 mm
인양 높이
4100 mm
프리 리프트
1900 mm
주행 높이
2950 mm
리프트 마스트
2중
포크 길이
1400 mm
운반 중량
9500 kg
기타 정보
Uwaga dla klienta ostatecznego: Looking for a reliable forklift? We are industry specialists! We specialize in the sale of high-quality forklifts, offering verified machines in excellent condition. Check out our offer and find the perfect equipment for your business! In this listing, we present: COMBILIFT C6000FSL – DUPLEX 4100mm – Year 2019 – 4428 MTH – DIESEL – FREE LIFT – POSITIONER – SIDELOADER – 1400MM FORKS – CONDITION: 5/5 This forklift is in excellent technical condition and ready for immediate use. Key Features and Technical Specifications: Model: COMBILIFT C6000FSL Year of manufacture: 06/2019 Lifting capacity: 6000 kg Operating hours: 4428 mth Mast type: Duplex Lifting height: 4100 mm Drive: Diesel Load center: 600 mm Total weight: 9500 kg Tires: Solid, superelastic tires in good condition Front tires: Superelastic – 8.25 R15 – 100% TREAD Rear tire: Superelastic – 315/70 R15 – 100% TREAD Dimensions: Overall height (collapsed mast): 2950 mm Fork length: 1400 mm Free lift: 1900 mm Total height (extended): 3200 mm Overall length: 4700 mm Overall width: 2300 mm Positioner width: 1320 mm Equipment: Lighting system Adjustable boom Pallet forks Fork positioner Operator cabin Side platforms – 1400 mm This forklift is the ideal solution for industries requiring efficient handling of long loads in narrow spaces, such as timber, steel, or pipe industries. Additional Features: Integrated multi-directional steering system Comfortable operator’s cabin High reliability for intensive use Perfectly suited for both outdoor and indoor warehouse operations Condition: Fully functional machine, regularly serviced, ready for immediate operation. We offer Europe-wide transport and include a free initial inspection with every purchase., SpecialEquipment: 3. Ventil, 4. Ventil, Arbeitsscheinwerfer hinten, Arbeitsscheinwerfer vorn, Heizung, Vollkabine, Klima, Vollfreihub, CE Zertifikat, Innenspiegel, Außenspiegel, Rundumleuchte, Scheibenwischer, OtherAttachments: Seitenschieber, Zinkenverstellgerät
FT LOGISTICS SP. Z O.O.
Łomno 15A 27-225 Pawłów Świętokrzyskie 폴란드